
Per Unit Usage-Based Pricing
If a customer buys one unit or 100 units, the price per unit will always be the same, regardless of the quantity.

Volume Usage-Based
Each price bracket has a different price per unit based on the quantity ordered. If, for example, a customer purchased ten units, they would pay $50/unit, or if they bought fifteen units, they would pay $40/unit.